Jak legalnie pozbyć się mebli przeznaczonych do utylizacji?

Remont to czas pełen sprzeczności. Z jednej strony cieszy nas wspaniale odnowiony salon. Z drugiej zaś piętrzą się problemy. Wielu z nas zastanawia się co zrobić z odpadami, a w szczególności jak legalnie pozbyć się starych mebli. Upychanie wszystkiego do piwnicy może okazać się katastrofą. Są dwa wyjścia z tej sytuacji.

Specjalistyczna firma zajmująca się utylizacją mebli

Pierwsze z nich to zlecenie profesjonalnej firmie zabrania mebli do utylizacji. Wyspecjalizowani pracownicy firmy zabierają meble prosto z mieszkania. Następnie, w specjalnym punkcie, meble rozkładane są na elementy. Kolejno podejmowana zostaje decyzja w sprawie przyszłości mebli. Część zostanie odnowiona i przekazania do dalszego używania a część ulegnie przetworzeniu.

Specjalne kontenery na odpady wielkogabarytowe

Drugim wariantem są specjalne kontenery, przeznaczone na odpady wielkogabarytowe. Wiele z nich jest ogólnodostępnych. Każdy z kontenerów jest dobrze oznaczony stosownymi naklejkami. Wyrzucając meble do takiego kontenera, mamy pewność, że wkrótce zostaną zabrane do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Więcej przydatnych informacji na temat legalnego pozbycia się starych mebli możecie przeczytać w tym artykule —> https://perfecthouse-krakow.pl/utylizacja-mebli/