"Brat Papieża"

“Brat Papieża” – recenzja filmu

Film “Brat Papieża” spotkał się z dużą aprobatą ze strony polskiego społeczeństwa. Film opowiada o Edmundzie Wojtyle, który był starszym bratem papieża – Jana Pawła II. Jego opowieść jest poruszająca, ponieważ Edmund był młodym lekarzem, który zmarł zaledwie w wieku 26 lat, ponieważ zaraził się szkarlatyną od własnej pacjentki.

Opinie widzów są bardzo pozytywne. Widzowie uważają film za niezwykle realistyczny, trzymający w napięciu, który porusza wiele nieznanych dotąd wątków z życia papieża Jana Pawła II oraz całej jego rodziny. Można zapoznać się w filmie z najważniejszymi rzeczami, które przytrafiły się braciom w dzieciństwie.

Film cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno ze strony młodych widzów, jak i tych nieco bardziej dojrzałych. Ich zdaniem można czerpać z niego wiele wzorów zachowań, których obecnie brakuje młodemu pokoleniu. Film związany jest z realistycznymi historiami, jest doskonałym odwzorowaniem życia Edmunda Wojtyły oraz Karola Wojtyły przed tym, zanim został on papieżem.